قیف فروش اصطلاح بازاریابی برای سفری است که مشتریان بالقوه در راه خرید طی می کنند. چندین مرحله برای قیف فروش وجود دارد که معمولاً به عنوان بالا ، وسط و پایین قیف شناخته می شود. اگرچه بسته به مدل فروش شرکت ، این مراحل ممکن است متفاوت باشد.

مشتری نباید بدون خرید کردن از قیف فروش خارج شود. راه بهتری هم هست نرم افزار فروش و اتوماسیون بازاریابی می تواند حفره های قیف فروش را متصل کرده و خطاهای نزدیک را به فروش تبدیل کند.

اهمیت قیف فروش

چرا قیف فروش مهم است(اهمیت قیف فروش)

یک قیف فروش به شما کمک می کند بفهمید که مشتریان بالقوه در هر مرحله از سفر خرید چگونه فکر می کنند و چه می کنند. این بینش ها به شما امکان می دهد تا در فعالیت ها و کانال های بازاریابی مناسب سرمایه گذاری کنید ، مناسب ترین پیام ها را در هر مرحله ایجاد کنید و چشم اندازهای بیشتری را به مشتریان تبدیل کنید.

مراحل قیف فروش چگونه است؟

از لحظه ای که مشتریان درباره محصول یا خدمات شما می شنوند تا زمانی که خرید می کنند، از مراحل مختلف قیف فروش شما عبور می کنند. این سفر از طریق قیف شما ممکن است از یک چشم انداز به نقطه دیگر تغییر کند ، اما در نهایت ، آنها آن را بر اساس سطح علاقه خود ارزیابی می کنند. آنها در مورد مشکلی که برای حل آن تلاش می کنند فکر می کنند و تحقیقات رقابتی انجام می دهند تا مطمئن شوند پیشنهاد شما بهترین پیشنهاد ممکن است.

مراحل قیف فروش

به طور کلی ، چهار مرحله اصلی وجود دارد:

مرحله 1: آگاهی

اولین مرحله قیف فروش سطح “آگاهی” نامیده می شود ، زیرا در آنجا مردم ابتدا از محصول یا خدمات شما مطلع می شوند. آنها ممکن است در مورد شما از طریق تبلیغات ، رسانه های اجتماعی و حتی دهان به دهان بشنوند.

البته چگونه و چرا این افراد از قیف فروش پایین می آیند ، بستگی به توانایی فروش و بازاریابی شما دارد. امتیازاتی که در مراحل میانی و پایینی قیف فروش قرار دارند ، مواردی هستند که می خواهید بیشترین توجه را به آنها داشته باشید ، زیرا آنها از آگاهی فراتر رفته و به علاقه مندی توجه کرده اند.

مرحله 2: علاقه

هنگامی که مشتریان در مورد نام تجاری شما اطلاعات به دست آوردند ، آن را بر اساس سطح علاقه خود ارزیابی می کنند. آنها در مورد مشکلی که برای حل آن تلاش می کنند فکر می کنند و تحقیقات رقابتی انجام می دهند تا مطمئن شوند پیشنهاد شما بهترین راه حل است.

مرحله 3: تصمیم گیری

باتوجه به اطلاعات مربوط به شرکت شما ، مشتریان احتمالی به گزینه های قیمت گذاری و بسته بندی شما می پردازند. صفحات فروش ، وبینارها و تماس ها در این مرحله به شما کمک می کند تا مشتریان را برای خرید تحت تاثیر قرار دهید.

مرحله 4: اقدام

تمام کارهای شما به این مرحله خلاصه می شود: آیا مشتری احتمالی خرید می کند یا خیر. اگر این کار را نکنند ، فرصت معامله برای همیشه از بین نمی رود. می توانید کمپین های فروش ایجاد کنید تا مطمئن شوید در ذهن خریدار باقی می مانید.

چگونه یک قیف فروش برای تجارت خود ایجاد کنیم؟

برای اینکه قیف فروش شما وجود داشته باشد ، ابتدا به مشتریانی نیاز دارید که بتوانند از طریق آن قیف حرکت کنند. هنگامی که این چشم اندازها را دارید ، می توانید رفتار و تعامل را با استفاده از امتیاز دهی سرنخ ردیابی کنید تا مشخص شود که در قیف کجا هستند.

در اینجا پنج مرحله وجود دارد که به شما در ایجاد قیف فروش کمک می کند:

 1. یک صفحه فرود ایجاد کنید
  صفحه فرود به احتمال زیاد اولین جایی خواهد بود که مشتریان در مورد شرکت شما اطلاعات کسب می کنند. اگر روی آگهی کلیک کنند ، برای وبینار ثبت نام کنند یا کتاب الکترونیکی بارگیری کنند ، به صفحه فرود می روند. آن صفحه باید به وضوح بیان کند که شما به عنوان یک شرکت چه خدمات و محصولاتی دارید. از همه مهمتر ، مطمئن شوید که صفحه فرود دارای فرمی برای مشتریان احتمالی برای وارد کردن اطلاعات آنها است.می توانید آدرس ایمیل آنها را بگیرید تا بتوانید به ارتباط خود با آنها ادامه دهید.
 2. چیزی ارزشمند ارائه دهید
  در اینجا قسمتی وجود دارد که باید چیزی را در ازای آدرس ایمیل مشتریان احتمالی خود به آنها بدهید. کتاب الکترونیکی یا هر اطلاعاتی که حس خوب رضایت را به مشتری دهد.
 3. پرورش را شروع کنید
  در این مرحله ، چشم انداز شما از مرحله آگاهی به مرحله علاقه منتقل می شود. از آنجا که همه آدرس های ایمیل آنها را از صفحه فرود دارید ، می توانید یک سری پرورش ایمیل ایجاد کنید تا محتوای آموزشی درباره پیشنهاد خود را به اشتراک بگذارید.
 4. فروختن
  با ورود مشتریان به مرحله تصمیم گیری ، می خواهید هر چیزی را که می تواند آنها را به سمت تصمیم گیری خرید سوق دهد ، ارائه دهید. این می تواند شامل نسخه ی نمایشی محصول ، دوره رایگان آزمایشی یا تخفیف ویژه باشد.
 5. ادامه دهید
  در مرحله Action ، یا مشتریان جدیدی به دست خواهید آورد یا خواهید شنید که چرا مشتریان احتمالی به خرید علاقه ای ندارند. در هر صورت ، ارتباط را ادامه دهید. برای مشتریان جدید روی آموزش ، مشارکت و حفظ محصول تمرکز کنید. برای افرادی که خریدی انجام نداده اند ، هر چند ماه یک سری جدید محصول ارائه دهید تا با آنها تماس بگیرید.
قیف بازاریابی

قیف فروش در اینستاگرام

در استراتژی رسانه اجتماعی باید برنامه ریزی درستی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تاکتیک های هر مرحله از قیف فروش شما را به اهدافتان می رساند. مراحل مهم قیف فروش در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی می تواند این گونه باشد:

ممکن است یک کسب وکار کوچک سایت خوبی داشته باشد اما استراتژی درستی برای رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام نداشته باشند. اگر قرار است در کسب و کارتان موفق باشید باید قیف فروش را هم در وبسایت و هم شبکه های اجتماعی ایجاد کنید.

پیشنهاد میدم آموزش اینستاگرام رو بخونید و با دوره جامع آموزش Lead Generation برای درک بهتر این موضوع آشنا بشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *