محتوای همیشه سبز چیست؟ راهنمای عالی برای تولید محتوا

محتوای سبز

اگر درگیر SEO ، آموزش سئو، آموزش محتوا یا هر نوع بازاریابی در زمینه وب هستید ، احتمالاً جمله “محتوای همیشه سبز” را شنیده اید و می دونید که سایت شما باید آن را داشته باشد. بنابراین ببینیم محتوای همیشه سبز چیست و چرا مقالات همیشه سبز برای سئو یک وبسایت ضروری هستند؟

امروز ما در مورد اصول مقاله های همیشه سبز توضیح خواهیم داد ، نحوه نوشتن یک محتوای همیشه سبز ، و اینکه چرا قرار دادن پست های همیشه سبز در استراتژی وبلاگ شما برای بازاریابی محتوا مهم است.

محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز محتوایی که بهینه سازی شده و این محتوا بطور پیوسته با نتایج جستجو مرتبط است؛ یعنی در یک دوره طولانی برای خوانندگان “تازه” باقی می ماند.

چرا به آن “همیشه سبز” می گویند؟

اصطلاح “همیشه سبز” خیلی اوقات در جاهای مختلف شنیده می شود. مثل درختان همیشه سبز (معمولاً انواع کاج یا صنوبر) که اغلب برای تزئین خانه ها در کریسمس استفاده می شود. درخت همیشه سبز نمادی از زندگی همیشگی است؛ زیرا این درختان در طول فصول مختلف برگ ریزانی ندارند. مانند همین درختان ، محتوای همیشه سبز نیز پایدار ، ماندگار و همیشه تازه است.

منظورمان این است که این محتوا بعد از انتشار همچنان دارای اهمیت باشد، اینجوری با گذشت زمان میزان بازدید روزانه بیشتر می شود.

توجه کنید

بعضی از محتواها هستند که تغییر می کنند؛ پس نمی توان به آنها به دید محتوای سبز نگاه کرد. مثل :

  • مقالات خبری
  • آمارها یا گزارش های عددی که احتمالاً تغییر می کنند و از رده خارج می شوند
  • مطالب مربوط به تعطیلات یا فصلی خاص
  • مقالات متمرکز بر روند فعلی یا مد یا فرهنگ های مختلف
  • آخرین تغییرات لباس و مد

محتوای وب همیشه سبز (عملا) فاقد تاریخ انقضا است و به طور ایده آل در طولانی مدت ارزش خود را حفظ می کند. به عنوان مثال ، هر آنچه در مورد انتخابات ریاست جمهوری امسال نوشته شده است ، محتوای سبز نیست زیرا شش ماه دیگر منسوخ می شود. بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع در قبرستان Google به پایان می رسند و دیگر هرگز جستجو نمی شوند.

البته ، مهم این است که موضوعات همیشه سبز مرتبط با تجارت خود را پیدا کنید. اگر لوازم دفتری و اداری می فروشید ، عناوین همیشه سبز مرتبط می تواند شامل “چگونگی مرتب نگه داشتن میز کار” یا “انواع مختلف قلم و زمان استفاده از آنها” باشند. اگر می خواهید برای تجارت محوطه سازی محتوا تولید کنید ، پستی در مورد انواع گیاهان که در آب و هوای شما بهترین عملکرد را دارند به عنوان یک مقاله همیشه سبز می تواند موثر باشد.

محتوای سبز چیست؟

نمونه هایی از سایت های همیشه سبز

این سایت ها تولید کنندگان عمده محتوای همیشه سبز هستند:

http://about.com
wikipedia.com
imdb.com
ehow.com
این سایت ها مقادیر زیادی از مقالات همیشه سبز را در موضوعات متنوعی منتشر می کنند. به عنوان مثال ویکی پدیا تقریباً نیمی از جستجوهای گوگل در صفحه اول را دارد. به این سایت ها مراجعه کنید و نمونه های خوبی از محتوا همیشه سبز را ببینید.

SEO همیشه سبز: ترکیب محتوای پایدار با کلمات کلیدی محبوب

محتوای همیشه سبز قسمت ارزشمندی از یک استراتژی بازاریابی محتوا برای وب است ، اما اگر با تکنیک های SEO ترکیب شود از قدرت بیشتری نیز برخوردار می شود. حتی اگر مقالاتی بنویسید که سبز باشند اما براساس کلمات کلیدی مرتبط با تجارتتان نباشد، ارزش زیادی ندارد. بنابراین تحقیق کلمه کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است.

حتماً از تکنیک های اساسی SEO مانند بهینه سازی کلمات کلیدی در صفحه (اما نه پر کردن کلمات کلیدی!) ، استفاده از متن alt تصاویر خود و همچنین دکمه های اشتراک اجتماعی استفاده کنید. هرچه مقاله همیشه سبز شما جستجوی دوستانه تری داشته باشد، می توان آن را مشاهده ، به اشتراک گذاشت و پیوند داد و باعث ایجاد ترافیک برای ماهها یا حتی سالهای آینده می شود.

چگونه محتوای سبز بنویسیم؟

نکاتی برای نوشتن محتوای همیشه سبز

  1. کلمات سخت در محتوا ننویسید. گاهی اوقات برای نوشتن محتوای تخصصی، ممکن است بخواهید از کلمات سخت استفاده کنید. اما این می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. باید بدانید کارشناسان در هر زمینه ای کمتر در جستجوی راهنمایی و کمک در حرفه خود هستند. مخاطبان شما در درجه اول افراد مبتدی هستند و شما باید محتوای با کلمات ساده برای آنها بنویسید.

2. از زبان بیش از حد فنی پرهیز کنید. از آنجا که بیشتر مطالب شما برای مبتدیان است ، زبان پیچیده و فنی می تواند آنها را بترساند ، پس با الفاظ ساده نکات را بیان کنید.

3. موضوع خود را با نکات ریز بنویسید. اگر درباره موضوعی بسیار گسترده بنویسید ، محتوای شما بسیار طولانی تر خواهد شد و احتمالاً علاقه خوانندگان مبتدی به موضوع کم خواهد داد. مباحث گسترده دارای کلمات کلیدی کوتاه تر ، یا اصطلاحات عنوان شده ، با رقابت بیشتر هستند. نوشتن محتوای گسترده تر نیز برای نویسنده دشوارتر است. موضوعات ساده و خاص جذاب تر هستند.

4. لینک دادن مطالب با هم. برای مثال اگر می خواهید راهنمای جامعی در مورد موضوعی مانند “راهنمای استفاده از دوچرخه” بنویسید ؛ این مبحث گسترده را به موضوعات کوچکتر مانند “چگونه ترمز دوچرخه خود را روغن بزنید” و “چگونه دوچرخه خوب انتخاب کنید” تقسیم کنید. سپس آن مقالات را به هم لینک دهید. این برای سئو بسیار خوب است.

5. به روزرسانی بهترین محتوای خود. هنگامی که یک مقاله عالی از محتوای همیشه سبز ایجاد می کنید ، حتما آن را به روز رسانی کنید.

ارتباط محتوای سبز و کلمه کلیدی هدف

6. فقط به نوشتن مقالات همیشه سبز اعتماد نکنید
محتوای وب همیشه سبز بسیار ارزشمند است، اما این بدان معنا نیست که تمام محتوای SEO شما باید سبز باشند.

مثلا موضوعی در مورد انتخابات ریاست جمهوری 2020 نمی تواند به عنوان نوشته همیشه سبز باشد. چون این موضوع به زودی منسوخ می شود. اما نوشتن این موضوع چه مزیتی دارد؟

نوشتن درباره ریاست جمهوری 2020 ، موضوعی است که در یک بازه زمانی خاص مورد جستجو و بحث بسیار است. این موضوع تا چند ماه آینده بازدید زیادی را به سایت شما منتقل کند ، اما پس از آن عملاً بی ارزش خواهد بود.

بهترین استراتژی بازاریابی محتوا ترکیبی از مقالات همیشه سبز و موضوعاتی است که همیشه سبز نیستند اما می توانند ترافیک را به سایت شما بیاورند.

منبع

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید