اگر در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت مطالعه کرده باشید، حتما با اصطلاح انکرتکست (به انگلیسی Anchor Text) آشنا شدید.

انکرتکست یکی از فاکتورهای مهم در رتبه‌بندی وبسایت هاست. انتخاب درست Anchor Text یکی از ضروری ترین کارها در سئو برای بهینه سازی سایت است. پس بیاید خیلی حرفه ای درباره این موضوع مهم بیشتر بدانیم.

تعریف Anchor Text (انکرتکست)

Anchor Text متن قابل کلیک در یک متن است. بهترین شیوه در SEO این است که این متن مربوط به صفحه ای باشد که به آن لینک می دهید. یک متن با رنگ آبی می تواند نشان دهنده انکرتکست باشد که این استاندارد وب است؛ اگرچه امکان تغییر رنگ و خط کشی از طریق کد html وجود دارد. مهم ترین نکته وجود کلمه کلیدی در Anchor Text است.

انکرتکست نیز به عنوان برچسب یا عنوان لینک شناخته می شود. کلمات موجود در انکر تکست به تعیین رتبه ای که صفحه توسط موتورهای جستجو مانند گوگل یا یاهو و بینگ دریافت می کند، کمک می کند. مرورگرهای مختلف Anchor Text را به شکل متفاوتی نمایش می دهند و استفاده صحیح از لنگر متن می تواند به صفحه ای که در موتورهای جستجو برای رتبه بندی آن کلمات کلیدی لینک شده است کمک کند.

اهمیت انکرتکست برای سئو(Anchor Text)

متن دقیق انکرتکست

“anchor text” دارای همان کلمات کلیدی است که به عنوان کلمه کلیدی هدف صفحه وب مشخص می شود.

به عنوان مثال، کلمه کلیدی انکرتکست در این صفحه می تواند برای صفحات دیگر ، با همین کلمه کلیدی لینک داشته باشد.

بهینه سازی انکرتکست ها ( Anchor Text )

بهینه سازی انکرتکست

انکرتکست هدف دار

لینک سازان یا متخصصان SEO برای ایجاد لینک به یک وب سایت ، اغلب Anchor Text را از لینک هایی که از وب سایت های دیگر ایجاد می کنند کنترل می کنند. مهم ترین نکته این است که کلمات کلیدی در متن لنگر با کلمات کلیدی مورد نظر صفحه ای که SEO می خواهد در آن رتبه بندی کند مطابقت دارد.

Backlink Anchor Text

بک لینک، لینکی از یک وب سایت دیگر است. تکیه گاه متنی بک لینک ، انکرتکست مورد استفاده دیگر وب سایت ها است که به وب سایت شما لینک می دهند. این لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا کلیدواژه های مرتبط را برای صفحات وب تعیین کنند.

بک لینک یک طرفه

اگر وب سایت A با یک بک لینک متنی به وب سایت B لینک داده شود؛ اما وب سایت B به وب سایت A لینکی نداشته باشد، پس شما یک بک لینک یک طرفه دارید. گفته می شود که هرچه تعداد لینک های یک طرفه یک صفحه وب از وب سایت هایی با رتبه بالا بیشتر باشد ، رتبه آنها در موتورهای جستجو بهتر است.

استفاده بیش از حد انکرتکست

درست مانند پر کردن مقاله از کلمات کلیدی ، استفاده بیش از حد انکر تکست در یک صفحه مشخص در وب سایت شما می تواند منجر به جریمه های گوگل شود؛ زیرا به عنوان یک عمل نادرست توسط گوگل در نظر گرفته می شود.

توزیع Anchor Text یا متن لنگر

باید بدانید که ۳۵% انکر تکست ها باید مرتبط با موضوع باشند و ۶۵% دیگر به شکل غیر مستقیم موضوع هدف را پوشش دهند.

انکرتکست اسپم

انکرتکست اسپم یعنی متن لنگری که هیچ ارتباطی با صفحه ای که در آن وجود دارد یا صفحه ای که به آن لینک دارد، ندارد. spammy anchor text یک تاکتیک رایج SEO کلاه سیاه است که به طور موقت برای کلمات کلیدی با رقابت بالا است. این می تواند به سایت شما آسیب برساند.

برای به دست آوردن لینک ها و انکرتکست های طبیعی به وب سایت خود ، محتوای خوبی ایجاد کنید. لینک ها و متن لنگر باید به طور طبیعی ایجاد شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *