ممکن است شما لوگو Pinterest را در یک وب سایت دیده باشید و از خود پرسیده باشید که دایره قرمز کوچک با “P” سفید چیست؟ بنابراین ، پینترست دقیقاً چیست؟ در این مقاله با پینترست آشنا می شوید. نحوه راه اندازی حساب ، ایجاد و مدیریت تخته بورد های و همچنین نحوه ایجاد پین ها را معرفی می کنیم.

پینترست چیست؟

پینترست ( Pinterest) یک شبکه اجتماعی با امکان اشتراک تصویر است که برای الهام بخشیدن و پروژه ها طراحی شده است و آن را “تخته بورد” می نامند.

پینترست مانند یک تخته بورد است که ذخیره و به اشتراک گذاری ایده های پینترست شما در اطراف تخته بورد قرار می گیرند. به هر یک از تصاویر پین گفته می شود. می توانید تصاویر مورد علاقه خود را که در وب سایت های دیگر مشاهده می کنید و یا هر تصویری دوست دارید را درست کنید و به تخته وصل کنید. این دقیقاً مانند داشتن یک روزنامه دیواری آنلاین با بریدگی هایی از مجلات است که به آن می چسبید.

برخلاف سایر سایت های نشانه گذاری اجتماعی مانند Digg و StumbleUpon ، محتوای به اشتراک گذاشته شده در Pinterest کاملاً توسط تصاویر ساخته می شود. در حقیقت ، نمی توانید چیزی را در Pinterest به اشتراک بگذارید ، مگر اینکه تصویری در آن باشد.

مانند هر سایت دیگر در رسانه های اجتماعی ، Pinterest نیز یک زبان خاص خود را دارد:

وقتی چیزی را در Pinterest به اشتراک می گذارید، به هر نشانک (bookmark) یک پین (pin) گفته می شود.

وقتی پین شخص دیگری را در Pinterest به اشتراک می گذارید، به آن repin می گویند.

چگونه از پینترست (Pinterest) استفاده کنیم؟

چگونه وارد برنامه پینترست شویم؟

می توانید از طریق سایت pinterest.com اقدام کنید و یا اپلیکیشن موبایلی آن را بر گوشی خود نصب کنید.

برای خود حساب کاربری بسازید

استفاده از امکانات پینترست رایگان است. اما مانند شبکه های اجتماعی دیگر پس از اینکه وارد سایت شدید باید برای خود حساب کاربری بسازید.

برای این کار با وارد کردن ایمیل و پسورد معتبر برای خود یک حساب کاربری رایگان بسازید. می توانید ازحساب کاربری گوگل و یا فیسبوک خود وارد شوید.

هنگام ساختن حساب می توانید گزینه Create a Business Account بزنید و حساب تجاری یا همان business را انتخاب کنید. تا به صورت تجاری و برای کسب در آمد از پینترست استفاده کنید. همچنین می توانید حساب معمولی بسازید و بعدا در قسمت ویرایش حساب کاربر آن را تغییر دهید.

بعد از ورود به برنامه لازم است که جزئیاتی مانند نام، سن، جنسیت، زبان و کشورتان را وارد کنید و سپس حداقل 5 دسته موضوعات مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید تا پینترست بتواند پین‌های موردنظرتان را بر اساس علایق‌تان نمایش دهد.

خودتان را معرفی کنید

بعد از ورود به صفحه اصلی پینترست می توانید بابا تنظیم گزینه‌های زیادی که در قسمت تنظیمات پروفایل وجود دارند، خودتان را بهتر معرفی کنید.

Home: در این قسمت پین های جدید همه ی افرادی که دنبال می کنید را نمایش می دهد.

Following: در پینترست هم مانند بقیه شبکه های اجتماعی می توانید کاربرانی که پین های آنها را دوست دارید را دنبال کنید. اگر می خواهید فقط این پین ها را ببینید به این زبانه بروید.

Explore: برای پیدا کردن پین های مرتبط با موضوعی که دنبال می کنید از این زبانه استفاده کنید.

اprofile: با کلیک بر روی این گزینه می توانید پروفایل خود را مشاهده کنید می‌توانید بر روی سه نقطه سمت راست بالا کلیک کنید و پروفایل خود را ویرایش کنید.

Messages: در بالا سمت راست گزینه send را مشاهده می کنید. بعد از انتخاب پین های دلخواه می توانید با انتخاب این گزینه پیام خود را برای دوستان خود ارسال کنید.

Notifications: این گزینه با علامت زنگ مشخص شده است که پشنهادات را به شما نشان می دهد. هر بار که تصویری جدید پین می‌شود در اینجا اطلاع رسانی خواهد شد.

Settings: می توانید برای تغییر تنظیمات یا به روزرسانی از آن استفاده کنید. با علامت سه نقطه مشخص می شود.

با کلیک کردن بر روی آیکون پروفایل صفحه جدیدی باز می شود که چهار زبانه مشاهده می کنید:

Boards: تمام تخته هایی که در آن پین ایجاد کرده‌اید را نشان می‌دهد.

Pins: تمام چیزهایی که به تازگی پین کرده‌اید را نشان می‌دهد.

Tries: تمام پین‌هایی که باز کرده‌اید و پیامی در آن گذاشته‌اید، را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

Topics: لیستی از موضوعاتی بر اساس علایق‌تان برای دنبال کردن در این بخش به شما پیشنهاد شده است.

نکات استفاده از پینترست(Pinterest)

تخته برد را بسازید و پین کنید

حالا می توانید پین های مورد علاقه تان به تخته یا بردتان اضافه کنید. برای این کار دو راه وجود دارد:

  1. پین هایی که در پینترست مشاهده کرده اید را ذخیره کنید. نشانه گر ماوس را بالای پین قرار دهید و در سمت راست بر روی گزینه save کلیک کنید. از شما می پرسد که آیا میخواهید در برد ذخیره شود یا خیر.

2. پین‌هایی که در روی رایانه‌تان دارید یا در شبکه پیدا کرده‌اید را ذخیره کنید.

بر روی پروفایل خود بروید و بر روی زبانه Pins یا Boards کلیک کرده و به دنبال دکمه Create Pin یا Create Board در سمت چپ پین‌ها یا بردها بگردید:

Create Pins

برای ایجاد پین، تصویری را در رایانه یا گوشی خود بارگذاری کنید. همچنین می توانید پین ها را از روی تصاویری که به صورت آنلاین پیدا می کنید، ایجاد و ذخیره کنید. به هر پینی که ایجاد می کنید یک عنوان و یک توضیح و در صورت داشتن لینک وب سایت اضافه کنید. می توانید اطلاعات Pin را در هر زمان ویرایش کرده و به هر صفحه منتقل کنید.

Create boards

از این گزینه برای ساخت بردهای مختلف و دسته بندی پین‌های خود استفاده کنید. برد های خود را بر اساس موضوع دسته بندی کنید. نامی برای بردتان انتخاب کنید و در صورت تمایل آن‌را خصوصی کنید.

کاربران و بردها را دنبال کنید

میتوانید بردها و کاربرانی را که دوست دارید دنبال کنید که با گذاشتن پین جدید در صفحه Home به شما نمایش داده می شود.

کاربر دلخواه خود را پیدا کنید و بر نام کاربری او کلیک کنید. سپس در بالای پروفایل آن بر روی follow کلیک کنید. به این صورت می توانید بردهایشان را دنبال کنید. اگر می خواهید بعضی از بردها را دنبال کنید، کافی است در زیر هر برد بر روی follow کلیک کنید.

با کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید

در پینترست برقراری رابطه با افراد دیگر و اشتراک گذاری مطالب را بسیار ساده کرده است. می‌توانید به روش‌های زیر در Pinterest تعامل داشته باشید:

Save: از آن برای ذخیره کردن پین در یکی از بردهای خودتان استفاده کنید.

Send: پین موردنظرتان را به سایر کاربران بفرستید یا اینکه در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Comment: می‌توانید نظرتان را درباره پین بگویید.

کامنت گذاشتن بر روی پین دلخواه در پینترست بسیار ساده است:

روی پینی که دوست دارید کلیک کنید. با باز شدن پین ، نظرات مربوط به پین را مشاهده خواهید کرد. بر روی “add comment” کلیک کنید. نظر خود را وارد کنید و سپس “done”را انتخاب کنید.

شما می توانید دوست داشتن یک پین را مانند همان روشی که برای پست های رسانه های اجتماعی دیگر نشان دهید.

به طور کلی شما میتوانید به 5 روش نسبت به پین های دیگران واکنش نشان دهید: Clap ، Heart ، Lightbulb ، Question و Thumbs-down

بهترین نکات پینترست

در جستجو خاص باشید. هرچه کلمات بیشتری برای جستجو استفاده کنید، احتمال یافتن آنچه به دنبال آن هستید،بیشتر می شود. به احتمال زیاد آن عباراتی که پس از جستجو نشان داده می شوند مفیدتر خواهند بود.

برد می توانند دارای بخش باشد. در صفحه پینترست، علامت “plus” را کلیک کنیدو یک مورد “section” را مشاهده خواهید کرد. این بخشی را به صفحه شما اضافه می کند. شما می توانید یک برد “خانه” داشته باشید ، سپس یک بخش برای هر اتاق در خانه خود دارید.

می توانید ویدئو هم را پین کنید. وقتی ویدیوی YouTube مورد علاقه خود را پیدا کردید. می بینید که دکمه “share” دارای لوگو Pinterest است که یک منو برای اشتراک در بردهای شما نمایش می دهد.

پینترست دارای افزونه است. Chrome و Safari هر دو دارای افزونه های مرورگر برای پینترست هستند، بنابراین ذخیره کردن مستقیم موارد از طریق هر صفحه وب را در صفحات خود بسیار آسان می کند.

تاثیر پینترست بر سئو

فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند پینترست تاثیر بسیار زیادی بر سئو دارد . صفحاتی که در پینترست منتشر می شوند با سرعت بالاتری نسبت به اینستاگرام و سایر رسانه ها ایندکس می شود. بنایراین اگر وب سایت تان را به پینترست وصل کرده باشید ترافیک بالایی می تواند وارد وب سایت شما بشود و از آنجایی که بازدید کنندگان هدفمند تری وارد وب سایت می شوند قابلیت تبدیل آنها به مشتری نیز زیادتر است.

علت باز نشدن عکس در پینترست چیست؟

میتوان مشکلات آنرا به چند بخش تقسیم کرد:

مشکلات زیرساختی اپراتورها در بازکردن عکس ها و سایت ها

این موضوع یک موضوع جدید نیست و زیرساخت های اینترنت ایران به دلیل اینکه از کشورهای همسایه تامین میشود و گاها به خاطر سیاست کشورهای همسایه یا قطعی برخی از راه های ارتباط دریایی باعث میشود تا این مشکل در بازشدن عکس ها و گاها سایت ها نیز پیش بیاید. بهترین راه حل برای حل این قضیه استفاده از نرم افزارهای عبور از تحریم (VPN) برای بازکردن می باشد.

بروز نبودن تاریخ سیستم یا گوشی

اگر از گوشی یا سیستم مثل لپتاپ سایت را چک میکنید، حتما از بروز بودن تاریخ و ساعت سیستم خود اطمینان حاصل نمایید. خیلی از سایت ها به خاطر بروز نبودن تاریخ سیستم و ساعت نمیتوانند به درستی باز شوند و با خطا رو به رو میشوند.

پربودن حافظه کش (حافظه پنهان)

اگر از اپلیکیشن اندرویدی یا IOS استفاده میکنید، حتما از بخش تنظیمات و با رفتن به بخش Apps میتوانید به برنامه پینترست رفته و حافظه کش را پاک کنید. اگر هم از سیستم و مرورگرهایی مثل کروم و فایرفاکس استفاده میکنید حتما حافظه کش و سابقه جستجو را پاک کنید و مجدد امتحان کنید.

چک کردن سایت در ساعت های دیگر

این مشکل ممکن است به صورت موقتی باشد و اگر در ساعت های پرمصرف ترافیک به سایت سر میزنید، احتمال بازنشدن بالاست که میتوانید بعد از گذشت چند ساعت مجدد به سایت سر بزنید و از آن استفاده کنید.

کلام آخر

پینترست راهی عالی برای ذخیره عکس ، صفحات وب و ویدئوها به عنوان دسته بندی است. در ساخت بردهای پینترست منحصر به فرد، دلایل تقریباً بی پایانی برای استفاده از پینترست پیدا خواهید کرد. اگر تا به حال فکر کرده اید که لیست خواندن ، صف تماشای بعدی یا پوشه بارگیری بهم ریخته و شلوغ است ، پینترست یک راه حل مفید است.

https://setapp.com/lifestyle/what-is-pinterest-and-how-to-use-it

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *