چگونه از الگوریتم اینستاگرام برای افزایش فالوور استفاده کنیم؟

الگوریتم اینستاگرام

اگر می خواهید کاربران زیادی را جذب کنید و یا در کسب و کار خود موفق باشید باید پست های خودتان را به صفحه اکسپلور کاربران برسانید. اما چگونه می توانید به این صفحه راه پیدا کنید؟ اینستاگرام چگونه مشخص می کند چه پست هایی در این صفحه قرار بگیرد؟ برای یافتن جواب این سؤال باید ابتدا با الگوریتم های اینستاگرام آشنا شوید و بدانید چگونه کار می کنند.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

اگر پیچ اینستاگرام دارید حتما می دانید که برای دیده شدن و پیدا کردن کاربران باید الگوریتم‌های اینستاگرام را بشناسید.الگوریتم ها مشخص می کنند چگونه، چقدر و برای چه کسانی دیده شوید. الگوریتم برای اولویت بندی نمایش پست‌ها یک سری نشانه‌ها را در نظر می‌گیرد و بر اساس آن‌ها مرتبط‌ترین و بهترین پست‌ها را بیشتر نمایش می‌دهند.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟

اگر اهل وقت گذراندن در اینستاگرام هستید حتما با صفحه فید و اکسپلور آشنایی دارید. صفحه فید (FEED POST یا خانه) همان صفحه‌ای است که در آن پست‌ فالورهای شما برایتان نمایش داده می‌شود و صفحه اکسپلور، صفحه جستجو است که با علامت ذره‌بین شناخته می‌شود. برای اینکه پست های شما در اکسپلور نمایش داده شود باید در بالای فید کاربران نمایش داده شود. احتمالا تا کنون متوجه شده اید که الگوریتم اینستاگرام هر لحظه در حال تغییر می باشند. در گذشته اینستاگرام پست ها را بر اساس زمان انتشار آنها به شما نشان می داد. اما حالا پست ها بر اساس الگوی دیگری نمایش داده می شوند. در سال 2021 اینستاگرام از فاکتورهای دیگری برای اولویت بندی پست ها در فید کاربران و همچنین صفحه اکسپلور استفاده کرد. پس برای موفقیت و کسب درآمد باید با این الگوریتم آشنا و همراه شوید.

الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام در سال 2021

همانطور که گفته شد الگوریتم های اینستاگرام به روز شدند. الگوریتم جدید اینستاگرام دیگر طبق زمان انتشار پست عمل نمی‌کند. بلکه عامل‌های دیگری مانند علاقه کاربران به موضوع پست، میزان ارتباط کاربران با فالوور و … در زودتر نشان داده شدن پست موثرتر هستند.بر اساس الگوریتم اینستاگرام جدید، پست شما در ابتدا به 10 درصد از فالوورها در صفحه فید نمایش داده می‌شود؛ در صورتی که رفتار این کاربران (لایک، کامنت و…) نسبت به آن مناسب بود، پست برای دیگر فالورها نیز نشان داده می‌شود. پس با آشنایی با الگوریتم های اینستاگرام می توانید فعالیت مؤثر در اینستاگرام داشته باشید.

مهمترین معیارهای الگوریتم اینستاگرام برای فید

الگوریتم اینستاگرام بر چه اساسی پست ها را در صفحه فید نشان می دهد؟ الگوریتم جدید اینستاگرام ترتیب پست‌هایی را که کاربران از طریق فید مشاهده می‌کنند را تعیین می‌کند. بهترین و مهمترین پست‌ها را اولویت بندی کرده و به سمت بالا می فرستد و بیشترین بازدید را به آنها می‌دهد، در حالی که سایر مطالب در انتهای فید قرار می‌گیرند. معیارهای الگوریتم 2021 اینستاگرام برای پست های فید:

علاقه ی کاربر

اینستاگرام سعی می کند حدس بزند شما از چه مطالبی خوشتان می آید تا آنها را در بالای فید شما قرار دهد. الگوریتم های اینستاگرام بررسی می کنند شما چه پیج هایی را دنبال می کنید و چه پست هایی را لایک می کنید و برای چه پست هایی کامنت می گذارید و … . اینستاگرام این موارد را جمع آوری و تحلیل می کند و سپس بر اساس آن پست های جدید را به شما نشان می دهد.

ارتباط کاربر با پیج

نحوه ی تعامل شما با پیج ها بسیار مهم است. وقتی شما پیجی را دنبال می کنید اینستاگرام سعی می کند پست های بیشتری از آن پیج را به شما نشان دهد. رفتار شما با پست ها را بررسی می کند اگر شما با پست ها ارتباط برقرار کردید مثلا لایک کردید، کامنت گذاشتید و… در دفعات بعد پست های این پیج را در بین پست ابتدایی نمایش می دهد.

تعامل کاربر با فالوور

اینستاگرام به افرادی که دنبال می کنید بسیار اهمیت می دهد. لیست افرادی که دنبال می کنید نشان می دهد شما به چه موضوعاتی علاقه دارید. اینستاگرام سعی می کند از روی ارتباطی که شما برقرار می کنید حدس بزند شما به چه افرادی نزدیک تر هستید تا پست های او را به شما نشان دهد. الگوریتم اینستاگرام در سال 2021 براساس این چهار معیار حدس می زند که شما با چه افرادی رابطه نزدیک‌تری دارید:

  • افرادی که پست هایشان را زیاد لایک می‌کنید
  • افرادی که به آن‌ها دایرکت می‌دهید
  • افرادی که نام و آی دی آن‌ها را جستجو می‌کنید
  • افرادی که آن‌ها را در زندگی واقعی می‌شناسید

مدت زمان حضور شما

اینکه چه مدت زمانی را در اینستاگرام حضور دارید بسیار مهم است. اگر خیلی کم به اینستاگرام سر می زنید، اینستاگرام سعی می کند ابتدا بهترین پست ها را به شما نشان دهد. در این حالت وقتی وارد اینستاگرام می شوید ابتدا پست هایی که بیشترین تعامل را با آن پیج داشتید را به شما نشان می دهد.

زمان انتشار پست

با جود اینکه در الگوریتم اینستاگرام 2021 پست ها در فید بر اساس زمان مرتب نمی شوند اما بیشتر از قبل به زمان پست اهمیت می دهد چرا که می خواهد جدیدترین پست ها را نمایش دهد. یعنی پست‌های پیج‌هایی که با آن‌ها تعامل بیشتری دارید و به تازگی منتشر شده‌اند را در بالای فید قرار می دهد. در واقع دو معیار مهم، یعنی زمان انتشار پست و میزان تعامل شما با آن پیج، نحوه نمایش پست‌ها در فید را تعیین می‌کنند. یکی از راه‌های شکست دادن الگوریتم جدید اینستاگرام این است که شما زمان بهینه برای پست کردن را بدانید.

معیارهای الگوریتم اینستاگرام

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام برای استوری

استوری اینستاگرام مانند فید از الگوریتم خاصی پیروی می کند. در اینجا هم الگوریتم استوری بر دو پایه‌ی تعامل کاربر با پیج و زمان انتشار استوری کار می‌کند. یعنی جدیدیدترین استوری‌ها و استوری پیج هایی که حدس می زند کاربر با آن‌ها تعامل بهتری دارد، زودتر نمایش می‌دهد.شما اول استوری پیج هایی را می بینید که به آن بیشتر علاقه نشان داده اید و پست های آن را لایک کرده اید، کامنت گذاشته اید و… . همچنین اینستاگرام سعی می کند آخرین استوری پیج مورد علاقه تان را از دست ندهید.

الگوریتم اینستاگرام برای صفحه اکسپلور

صفحه اکسپلور، صفحه‌‌ای است که با علامت ذره بین مشخص شده و پر از پست‌هایی است که شما آن‌ها را دنبال نکرده‌اید. این صفحه برای هر فردی شخصی سازی شده است یعنی صفحه اکسپلور هر فرد با دیگری متفاوت است. الگوریتم فید و اکسپلور شبیه هم عمل می کنند با این تفاوت که در فید، پست های پیج هایی که دنبال می کنید را می بینید ولی در اکسپلور پست های پیج های جدید و ناشناس را خواهید دید. پست ها در اکسپلور بر اساس میزان لایک شدن و به اشتراک گذاشتن و به طور کلی تعامل کاربر و میزان رقابت برای هشتگ مرتب می شوند. چون اینستاگرام بر اساس این ها علایق ما را تشخیص می دهد و سعی می کند در اکسپلور نشان دهد. بنابراین میزان ذخیره شدن (save) و به اشتراک گذاشتن(share) برای الگوریتم اکسپلور خیلی مهم است.

آیا نوع اکانت برای الگوریتم جدید اینستاگرام مهم است؟

شاید فکر کنید نوع اکانت‌تان و نحوه رفتار الگوریتم های اینستاگرام نسبت به آن‌ها متفاوت است و پیج‌های بیزینسی، رتبه پایین‌تری در الگوریتم اینستاگرام دارند. مثلاً اگر پیج بیزینسی داشته باشید، ممکن است نگران باشید که الگوریتم، پست‌های پیج‌های بیزینسی شما را در صفحه اکسپلور نمایش ندهد. پس باید بدانید که برای الگوریتم های جدید اینستاگرام تفاوتی ندارد که نوع اکانت شما چیست. یعنی هر نوع اکانتی که دارید، رفتار الگوریتم با پیج شما مانند بقیه پیج‌ها است. البته باید به این نکته هم باید توجه کنید که با اکانت بیزینسی، می‌توانید به اطلاعات آماری که با اکانت های شخصی در دسترس نیستند، دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید چه زمان مخاطبان شما آنلاین هستند و چه تعداد کاربر پروفایل شما را دیده اند.

الگوریتم اینستاگرام برای افزایش فالوور
اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید