آیا ریدایرکت 301 می تواند بر رتبه بندی گوگل تأثیر بگذارد؟ در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم: آیا ارتباطی بین ریدایرکت 301 و رتبه‌بندی گوگل وجود دارد یا خیر؟ چرا از ریدایرکت 301 استفاده می کنیم؟

استفاده از ریدایرکت 301 برای اطلاع به موتورهای جستجوگر زمانی است که یک صفحه وب به طور دائم به یک مکان جدید منتقل شده. این بهترین روش برای سئوی تغییر آدرس صفحه مورد نظر است. اما سوال اینه که آیا تغییر مسیر 301 می تواند بر رتبه بندی جستجوی ارگانیک شما تأثیر بگذارد؟

ریدایرکت های 301 چیست؟ ریدایرکت 301 یک تغییر مسیر برای URL است که برای همیشه تغییر کرده است.

چه زمان هایی از ریدایرکت 301 استفاده می کنیم؟

سوال اصلی اینه که با 301 Redirects آیا رتبه صفحه از URL قدیمی به URL جدید منتقل می شود یا خیر؟؟؟

اگر لینک های ورودی برای URL قدیمی وجود داشته باشد، آیا آنها به طور خودکار در URL جدید اعمال می شوند یا خیر؟؟؟

ریدایرکت www به بدون www

ریدایرکت301 و تاثیر آن بر سئو

در سال 2012، Matt Cutts، رئیس تیم وب اسپم گوگل، اعلام کرد که گوگل تعداد نامحدودی ریدایرکت از یک صفحه به صفحه دیگر را دنبال خواهد کرد.

یعنی اگر تغییر مسیر از یک صفحه به صفحه دیگر بارها و بارها تکرار شود؛ Googlebot پس از چهار یا پنج بار خزیدن، دنبال کردن تغییر مسیرها را متوقف می کند. پس بهتر است این کار را زیاد تکرار نکنید.

در سال 2013، کاتز تأیید کرد که درصد کمی از رتبه صفحه در ریدایرکت301 از بین می رود؛ درصد مشخصی را اعلام نکرده است. این در حالی است که برخی از متخصصان سئو درباره ضرر 15 درصدی صحبت می کنند.

باید بدانید که برای تغییر مسیرهای 301 یا 30.2 از HTTP به HTTPS، هیچ رتبه صفحه ای از بین نمی رود.

تغییر مسیرها می توانند بر سرعت تأثیر منفی بگذارند. همانطور که گفتیم گوگل فقط تا پنج “پرش” را در یک زنجیره تغییر مسیر دنبال می کند نه بیشتر.

برخی از سئوکاران اعتقاد دارند که تغییر مسیرها می توانند بر سرعت تأثیر منفی بگذارد.

در سال 2021 و با به روزرسانی گوگل تأیید شد که از بین انواع ریدایرکت ها؛ گوگل و ربات های آن، ریدایرکت 301 را به درستی دنبال می کنند.

تغییر مسیر سمت سرور بیشترین شانس را برای تفسیر صحیح توسط گوگل دارد.”

HTTP موقت و به روزرسانی متا کمترین شانس را برای پردازش صحیح توسط Googlebots دارند.

هنگامی که از ریدایرکت یا تغییر مسیر 301 به درستی استفاده شود، ریدایرکت301 نباید تاثیری بر رتبه بندی جستجوی وب سایت شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *