گوگل تگ منیجر چیست

اگر تابحال با گوگل تگ منیجر Google Tag Manager آشنایی نداشتید، احتمالاً از خود می پرسید که چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

Google Tag Manager ابزاری رایگان است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به تغییر کد ، برچسب های بازاریابی (قطعه کد یا پیکسل پیگیری) را در وب سایت خود (یا برنامه تلفن همراه) مدیریت و قرار دهید.

در اینجا یک مثال بسیار ساده از نحوه کار GTM آورده شده است. اطلاعات از یک منبع داده (وب سایت شما) با یک منبع داده دیگر (Analytics) از طریق Google Tag Manager به اشتراک گذاشته می شود. GTM هنگامی که برچسب های زیادی برای مدیریت دارید بسیار مفید است زیرا همه کدها در یک مکان ذخیره شده است.

یک مزیت بزرگ Tag Manager این است که شما، می توانید به تنهایی کد را مدیریت کنید. و “دیگر به هیچ توسعه دهنده ای نیاز نیست. آسان به نظر می رسد؟ متأسفانه ، به همین سادگی نیست.

آیا استفاده از Google Tag Manager آسان است؟

Google Tag Manager

به گفته گوگل :”مدیر Google Tag به شما اجازه می دهد تا بازاریابان و مدیران سایت ها برچسب های وب سایت را همه در یک مکان مستقر کنند ، مدیریت برچسب را ساده ، آسان و قابل اعتماد کند.”

آنها می گویند این یک ابزار “ساده” است که هر بازاریاب می تواند بدون نیاز به توسعه دهنده وب از آن استفاده کند. اما باید بدانید که استفاده از Google Tag Manager بدون داشتن دانش فنی یا آموزش (دوره ها یا خودآموز) “آسان” نیست.

برای درک نحوه تنظیم برچسب ها ، محرک ها و متغیرها باید دانش فنی داشته باشید. اگر پیکسل های فیس بوک را رها می کنید ، باید به نحوه کار پیکسل های ردیابی فیس بوک پی ببرید.

اگر می خواهید ردیابی رویداد را در Google Tag Manager تنظیم کنید ، باید به اطلاعاتی درباره “رویدادها” ، نحوه عملکرد Google Analytics ، داده هایی که می توانید با رویدادها ردیابی کنید ، شکل ظاهری گزارش ها در Google Analytics و چگونگی دسته ها ، اقدامات و برچسب های خود را نام ببرید.

مزایای Google Tag Manager چیست؟

مزایای Google Tag Manager چیست

هنگامی که از منحنی یادگیری عبور کردید ، کاری که می توانید در Google Tag Manager انجام دهید بسیار شگفت انگیز است. می توانید داده های ارسالی به Analytics را شخصی سازی کنید.

می توانید رویدادهای اساسی مانند بارگیری PDF ، کلیک لینک خروجی یا کلیک دکمه را تنظیم و پیگیری کنید.

اینطور بگوییم که ما می خواهیم همه پیوندهای خروجی را در وب سایت ردیابی کنیم. در GTM ، نام دسته بندی ، عملکرد و برچسب را انتخاب کنید. ما پیوند خارج از سایت را انتخاب کردیم ، کلیک کنید و URL را کلیک کنید.

امتیازات دیگر:

نصب و تنظیم گوگل تگ منیجر Tag Manager:

نصب و تنظیم گوگل تگ منیجر Tag Manager

Google Tag Manager را برای پیکربندی و استقرار برچسب ها ، از جمله برچسب های Google Ads ، Google Analytics ، Floodlight و اشخاص ثالث ، نصب کنید.مراحل نصب عبارتند از:

1- در tagmanager.google.com یک حساب ایجاد کنید یا از یک حساب موجود استفاده کنید. (به طور پیش فرض یک کانتینر جدید ایجاد شده است و شما می توانید ظرف های اضافی را در هر حساب ایجاد کنید.)

2- ظرف را در وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود نصب کنید.

a) برای صفحات وب و AMP: قطعه ظرف را طبق دستور Tag اضافه کنید و برچسب های موجود را حذف کنید.

b) برای برنامه های تلفن همراه: از Firebase SDK برای Android یا iOS استفاده کنید.

3- برچسب های خود را اضافه و منتشر کنید.

حساب Tag نشان دهنده بالاترین سطح سازمان است. به طور معمول ، فقط یک حساب در هر شرکت مورد نیاز است. حساب Tag حاوی یک یا چند ظرف است و انواع کانتینر خاصی وجود دارد که ممکن است برای وب سایت ها ، صفحات AMP ، برنامه های Android و برنامه های iOS استفاده شود.

نظر شما در مورد Google Tag Manager چیست؟

اگر بخواهید نحوه کار را بیاموزید ، دوره Google Tag Manager قطعاً می تواند زندگی شما را آسان کند. اطمینان حاصل کنید که واقعاً از داده هایی که در GTM تنظیم می کنید استفاده می کنید. در غیر این صورت ، چه فایده ای دارد؟

من کنجکاو هستم که تجربه شما با Google Tag Manager را بشنوم. آسان بوده است یا سخت؟ چگونه از آن در بازاریابی خود استفاده می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *