8 روش ساده برای افزایش بازدید و بهبود رتبه الکسا

افزایش بازدید و بهببود رتبه الکسا

قرار گرفتن در نتایج اول گوگل بهترین راه جذب کاربر به سایتمان است. هر چقدر بازدیدکننده بیشتری داشته باشیم رتبه الکسا بالاتری خواهیم داشت. اما رتبه الکسا چیست؟ در ادامه مطلب درباره ی اینکه رتبه الکسا چیست و چگونه آن را بهبود دهیم توضیح خواهیم داد.

رتبه الکسا چیست؟

یکی از معروف ترین ابزارهای رتبه بندی سایت ها، وب سایت الکسا با آدرس Alexa.com است که از سرویس های شرکت آمازون است. معیار رتبه بندی الکسا، افزایش بازدید سایت است. رتبه الکسای سایت نشان می‌دهد که سایت‌ شما چقدر محبوبیت دارد. این رتبه هر چقدر پایین تر باشد یعنی اینکه سایت تعداد بازدید کننده بیشتری دارد. پس منظور ما از بهبود رتبه الکسا یا افزایش رتبه الکسا در واقع کاهش رتبه الکسا است.

افزایش رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟

رتبه الکسا اینگونه محاسبه می شود که میانگین بازدیدکنندگان روزانه از سایت و تعداد بازدید صفحات سایت طی 3 ماه گذشته بررسی می شود. بنابراین سایتی که بالاترین ترکیب بازدیدکننده و تعداد بازدید صفحات را دارد در رتبه 1 قرار خواهد گرفت.

چگونه رتبه الکسا را بهبود دهیم؟

تولید محتوای جذاب و با کیفیت

مؤثرترین روش برای بهبود رتبه الکسا، نوشتن محتوای جذاب و مفید است. شاید سوال پیش بیاید چگونه تولید محتوا بر رتبه سایت تاثیر می گذارد؟ اگر با تولید محتوا بتوانید نیاز کاربران را پاسخ دهید و رضایت کاملی از محتوا داشته باشند هر روز یا هر چند روز برای مقالات جذاب به سایت تان سر می زنند. همین موضوع باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما می شود.

بهبود رتبه الکس ا- تولید محتوای جذاب

افزایش رتبه الکسا با فعالیت در فروم‌ها و انجمن‌ها

مشارکت در فروم‌ها و تالارهای گفتمان بهترین وسیله برای تبلیغ سایت است. در انجمن های پربازدید و مربوط به سایت خود ثبت نام کنید و محتواهای خود را با اعضاء به اشتراک بگذارید. شما با فعالیت منظم در انجمن های مرتبط با سایت خود می توانید کاربران زیادی را جذب کنید. اگر فعالیت شما به صورت پیوسته ادامه داشته باشد حتما بهبود رتبه الکسا را مشاهده خواهید کرد.

 یادداشت گذاشتن در وبلاگ‌ها و وبسایت های پربازدید 

یکی از راه های جذب هوشمندانه مخاطب و بهبود رتبه سایت، یادداشت گذاری در سایت های پربازدید است. اما چگونه؟ برای این کار کافی است که لیست وب سایت های پربازدیدی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند را تهیه کنید. سپس شروع کنید یادداشت ها و نظرات جذاب در سایت قرار دهید. شما می توانید با نوشتن یک نظر ساده و داغ تعداد لینک های بارگشتی را افزایش دهید. همچنین در سایت های پربازدید در قسمت دیدگاه ها مطلبی جذاب قرار دهید تا مخاطبان جدیدی را بدست آورید.

بهبود رتبه الکسا - یادداشتت گذاری در سایت های پربازدید

 از تولبار الکسا استفاده کنید  

رتبه بندی الکسا به شما این امکان را می دهد که متوجه شوید وب سایت شما چقدر بازدید کننده جذب می کند و مخاطبان شما چه محتوایی را دوست دارند. با نصب تولبار الکسادر مرورگر کروم و فایرفاکس می توانید رتبه سایت های مختلف را مشاهده کنید. اطلاعات توسط تولبار به سایت الکسا فرستاده می شود و به سایت ها رتبه می دهد. بنابراین اگر شما و همکارانتان زیاد به سایت سر بزنید و در آن مطلب بگذارید، رتبه الکسا شما بهبود می یابد. زیرا تمامی بازدیدها از وب‌سایت شما در رتبه بندی موثر است . همچنین می توانید با افزودن ویجت (widget) رتبه بندی خود را در وب سایت خود به نمایش بگذارید. اگر رتبه خوبی داشته باشید این کار بسیار مفید است.

داشتن بک لینک های اصولی و زیاد

بک لینک یعنی یک وب سایت به وب سایت دیگر لینک دهد. تعداد لینک هایی که به سایت شما داده می شود تاثیر بسیار زیادی بر رتبه سایت شما دارد. زیرا باعث افزایش بازدید سایت شما می شود. بنابراین اگر بک لینک فعال و با کیفیت بسازید، رتبه سایت شما در نتایج گوگل بهتر می شود. صفحات سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو قرار می گیرند و بقیه سایت ها به سایت شما لینک می دهند. بنابراین رتبه الکسا شما بهبود می یابد.

تبلیغات کلیکی در سایت های پربازدید

تبلیغات کلیکی (Pay Per Click)، نوعی از تبلیغات هستندکه به جای اینکه در سایت های دیگر تبلیغ کنند از سرویس های تبلیغاتی استفاده می کنند. تبلیغات کلیکی دقیقا چیست؟به تبلیغاتی گفته می شود که در آن‌ها تبلیغ‌دهندگان به ازای هر کلیک انجام شده به روی تبلیغات خود در سایت های دیگر، به وبسایت مبدا هزینه پرداخت می‌کنند. سرویس های تبلیغاتی مجموعه ای از وب سایت ها هستند که تبلیغات شما را در همه یا بخشی از این وبسایت ها منتشر می‌کنند. اگر بودجه دارید با این روش به سرعت می توانید رتبه الکسا سایت خود را پایین بیاورید.

بهبود رتبه الکسا با افزایش ماندگاری کاربران

باید کاری کنید که هر کابری وارد سایت می شود از تعداد صفحات بیشتری بازدید کند و زمان بیشتری در سایت شما باشد. ماندگاری کاربران در سایت یا همان Time On Site هم برای گوگل بسیار مهم است و هم باعث بهبود رتبه الکسا سایت شما می شود.

افزایش ترافیک سایت

یک جریان ثابت از ترافیک هدفمند به وب سایت شما باعث افزایش قابل توجهی در رتبه بندی الکسا می شود.افرایش ترافیک سایت یعنی تعداد بازدید کنندگان بیشتری را به سمت سایت بفرستید. چگونه ؟ شما می توانید با روش های مختلفی مانند انتشار لینک مقالات سایت در شبکه های اجتماعی،استفاده از روش ایمیل مارکتینگ، بهبود سئو سایت، تبلیغات بنری در سایت های پر بازدید، استفاده از تکنیک رپورتاژ خبری و … ترافیک سایت را افزایش دهید.

روش های دیگری مانند خرید بازدید فک هستند که از تکنیک های کلاه سیاه است. با این روش می توانید بازدید خریداری کنید و رتبه الکسای سایت را افزایش دهید اما ریسک این کار را باید بپذیزید. زیرا الگوریتم های گوگل به سرعت در حال بروزرسانی هستند و بازدید های غیر طبیعی را شناسایی می کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید